Półfinał Mistrzostw Polski Młodzików U-14

Piątek 4 maja

W pierwszym dniu półfinałów nasi chłopcy zmierzyli się z drużyną Korsarze Gdańsk. Pierwsze trzy kwarty zakończyli z przewagą 20 punktów, w ataku wyraźnie przewyższając swoich rywali. W ostatniej kwarcie gra stała się bardzo agresywna, a zawodnicy UKS Jedynka ukarani zostali sporą liczbą przewinień,
co spowodowało, że ich przewaga dramatycznie zmalała dzięki rzutom osobistym zawodników Korsarza. Ostatecznie jednak, ku wielkiej radości licznie zgromadzonych kibiców, mecz zakończył się zwycięstwem
(77: 75) koszykarzy z Pelplina:-)

Sobota 5 maja

Drugi pófinałowy mecz miał bardzo dramatyczny przebieg, a kibice do samego końca przeżywali wielkie emocje. W pierwszej kwarcie UKS Jedynka wykazał się pewną przewagą, po czym walka stała się bardziej wyrównana. Trzecią kwartę nasza drużyna zakończyła w dwupunktową przewagą zawodników z Pruszkowa. Wszystko rozstrzygneło się w ostatnich minutach meczu i ostatecznie zakończyło się zwycięstwem koszykarzy z Jedynki (56:47). Ponieważ nasz jutrzejszy przeciwnik pokonał też dziś zawodników "Korsarza" dzisiejsza wygrana dała naszym zawodnikom AWANS DO FINAŁU MP:-)

Ciekawie zapowiada się jutrzejszy mecz, w którym zmierzą się UKS Jedynka i WKK Wrocław. Obie drużyny już wywalczyły sobie awans do finału, a jutro zagrają o zwyciestwo.

Niedziela 6 maja

W ostanim dniu rozgrywek koszykarze UKS Jedynka Pelplin ulegli zawodnikom WKK Wrocław, jednak już wczoraj wywalczyli sobie awans do finału MP. Tym samym znaleźli się w gronie ośmiu najlepszych drużyn w Polsce. Po ostatnim meczu półfinałowym Burmistrz MiG Pelplin pan Andrzej Stanuch uhonorował wszystkie drużyny biorące udział w turnieju pucharami.

I miejsce i awans do finału - drużyna WKK Wrocław (3 zwycięstwa)

II miejsce i awans do finału - drużyna UKS Jedynka Pelplin (2 zwycięstwa)

III miejsce - drużyna MKS Pruszków ( 1 zwycięstwo)

IV miesjce - drużyna GKS Korsarz Gdańsk (0 zwycięstw)

admin

POWRÓT

STRONA GŁÓWNA

Tak zawodnicy, trenerzy i kibice cieszyli się z awansu do finału MP... relacja tv-pelplin